شبکه
واحد شبکه شرکت سامانه گسترش پرگون با توجه به سابقه بالا و طولانی در ارائه خدمات شبکه آماده خدمت رسانی به مشتریان خود در زمینه های ،Passive Active و Virtualization می باشد.
خدمات سرویس های فعال شبکه (ACTIVE)
ما به طور روزانه از ثمرات شبکه های مختلفی در پیرامون خود بهره می بریم و تاثیر کارکرد آنها را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در زندگی روزمره خود دیده ام. عملکرد صحیح، پایدار و سریع این شبکه ها به طور شگرفی رضایت و رفاه عموم را افزایش می دهد. امروزه مدیران با تدبیر سازمان و ارگان های مختلف به اهمیت این تاثیر واقفند. لذا برای طراحی و پیاده سازی یک شبکه پایدار و کارآمد، این امر باید توسط متخصصان این حوزه صورت گیرد. واحد سرویس های فعال (Active) شرکت پرگون یکی از محورهای اصلی تمرکز فعالیت های این شرکت می باشد. این شرکت می تواند با دانش فنی و به روز کارشناسان خود بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل های سرویس های فعال شبکه را با بهترین کیفیت به مشتریان خود عرضه کند. شرکت سامانه گسترش پرگون در زمینه سیستم های Active شبکه از برند معتبر Cisco استفاده می کند.
خدمات زیرساخت های شبکه (PASSIVE)
زیرساخت شبکه (Passive) پایه ای ترین بخش هر شبکه می باشد که با طراحی اصولی و علمی آن می توان از سرویس ها و تجهیزات شبکه حداکثر بهره وری را انتظار داشت. این شرکت با اجرای چندین پروژه مراکز داده که هم اکنون در حال بهره برداری است تجربه و توانایی خود را به اثبات رسانده است و با تامین و به کارگیری تجهیزات با کیفیت و نام آشنا در پروژه های خود، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. شرکت سامانه گسترش پرگون برای پروژه های خود از دو برند مطرح Legrand و R&M استفاده می کند.
خدمات سرور و مجازی سازی
عملکرد نوین در عرصه مدیریت حد و مرز ندارد و محصور به بازاری خاص، محصولی خاص و یا سازمانهایی با ابعاد بزرگ نیست حتی سوپر مارکتها و فروشگاههای کوچک نیز می توانند با استفاده از علوم نوین مدیریت و ابزار IT مناسب به رشد فروش و ارتقاء سازمان خود کمک کنند و این امر با توجه به اینکه امروزه هزینه های ایجاد یک بستر قابل اطمینان IT جهت استفاده از سرویسهای مختلف کاهش چشمگیری داشته، اکنون سازمانهایی در ابعاد کوچکتر نیز می توانند از این مزایا بهره مند گردند. این شرکت با تکیه بر متخصصین کارآزموده خود در زمینه سرور ها می تواند بهترین راهکار را با توجه به نیازها و بودجه مشتریان خود به آنها ارائه دهد. تجهیزات مورد تایید و مورد استفاده این شرکت در زمینه سرور برند معتبر HP می باشد. در چند سال اخیر با گسترش روزافزون ساختارهای مجازی، به نوعی انقلاب جدیدی در ساختار دیتاسنترها به وجود آمده است. امروزه سرورهای قدرتمندی طراحی شده و وارد بازار شده اند که بطور معمول یک سیستم عامل نسخه سرور و یک برنامه کاربردی بر روی آنها نصب می شود. این مسئله باعث می شود تا حجم عمده ای از منابع سیستم بدون استفاده باقی بماند. مجازی سازی این امکان را فراهم می سازد تا چندین ماشین مجازی بر روی یک بستر فیزیکی به صورت مشترک از منابع موجود استفاده کنند. بر روی ماشین های مجازی مختلف می توان سیستم عاملهای مختلف و برنامه های کاربردی مختلفی را نصب کرد. شرکت پرگون سرویس های مجازی سازی مبتنی بر راهکار های شرکت های پیشرو معتبر VMware و Mirosoft را ارائه می دهد.